درمان و جلوگیری از خشکی لب با چند راه ساده

لب‌ها غدد تولید چربی ندارند و همواره در معرض هوا و مواد شیمیایی قرار دارند‎

خشکی لب یکی از مشکلات پوستی میباشد که شما را کلافه می کند. در این مقاله به شما می گوییم برای جلوگیری از خشک شدن لب های تان چه راه هایی دارید.

روشهای مقابله با خشکی لب

برخی امکان دارد فکر کنند خشک شدن و ترک خوردن پوست لب تنها در زمستان رخ می‌دهد. اما به‌طور کلی اگر از پوست لب مراقبت نکنید در هر زمانی خطر دچار شدن به این عارضه وجود دارد. لب‌ها غدد تولید چربی ندارند و همواره در معرض هوا و مواد شیمیایی قرار دارند.

_ برای جلوگیری از صدمه دیدن پوست لب لازم میباشد از چرب‌کننده و مرطوب‌کننده‌های مخصوص لب استفاده کنید. این محصولات را به طور منظم و مداوم استفاده کنید.

_ چرب‌کننده لب را باید پیش از زدن رژ بر لب‌ها مالید نه بعد از آن.

_ سعی کنید هر دو ساعت یکبار لب‌های خود را چرب کنید و هـمـواره یک مرطوب‌کننده لب همراه داشته باشید.

_ همه هنگام سرما اغلب دست‌های خود را گرم نگه می‌داریم تا ترک نخورند. برای لب‌ها نیز دقیقاً باید همین کار را کرد. دهان و لب‌های خود را در فصل سرما بپوشانید.

_ از بقیه عوامل مؤثر در خشکی لب‌ها، کمبود آب است. کمبود آب جسم نیز منجر به خشک شدن و ترک خوردن لب‌ها می‌شود بنابراین در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید.

_ علاوه بر آن در محیط منزل از دستگاه بخور استفاده کنید. مخصوصاً در طول شب زمان مناسبی میباشد برای احیای پوست لب که در طول روز در معرض سرما قرار می‌گیرد.

_ علاوه بر این لب‌ها را با زبان خیس نکنید. بزاق دهان خشکی لب را بدتر می‌کند.

_ اگر لبتان پوسته پوسته شده میباشد از کندن پوست لب خودداری کنید چرا که منجر به آسیـب دیـدگی بافت لب، خون آمدن و در نهایت تأخیر در بهبود خواهد شد.

_ امکان دارد استفاده از محصولی خاص یا محیطی خاص به طور ویژه لب‌های شما را خشک کند. بنابراین به الگوی خشک شدن لب‌ها دقت کنید. برخی چرب‌کننده‌های لب امکان دارد حاوی روغن‌های طبیعی باشند که برخی به آنها حساسیت نشان می‌دهند. وازلین می‌تواند جایگزین مناسبی برای این دسته از افراد باشد.

_ چنانچه با انجام درمان مدون و مداوم خشکی لب برطرف نشود لازم میباشد به یک متخصص پوست رجوع کنید.

منبع : iranbanou.com