رفع سیاهی دور چشم با 6 گزینه خوراکی

سیاهی دور چشم یکی از مشکلاتی میباشد که زیبایی صورت را بسیار تحت تاثیر قرار میدهد‎

سیاهی دور چشم یکی از مشکلاتی میباشد که زیبایی صورت شما را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله به شما مواد غذایی را معرفی می کنیم که می تواند در از میان بردن سیاهی دور چشم تان موثر باشد.

روشهای از میان بردن سیاهی دور چشم

سیاهی دور چشم ها همیشه نمی تواند ناشی از خستگی باشد و عوامل دیگری در بروز این اتفاق دخیلند. در واقع سایه های تیره در اطراف چشم ها به علت عبور خون از مویرگ هایی میباشد که در زیر سطح پوست هستند. اگر پوست اطراف چشم شما بسیار نازک باشد، عبور خون از مویرگ های زیر آن، پوست را کدر و تیره می کند. با این حال برخی مواد غذایی در رفع سیاهی دور چشم تان موثراند. این مواد غذایی عبارتند از :

رفع سیاهی دور چشم با زردچوبه

خاصیت ضد التهابی دارد و سالهای طولانی میباشد که برای درمان بیماری های پوسی و زخم ها از آن استفاده می شود. کورکومین موجود در زردچوبه یک نوع آنتی اکسیدان میباشد که منجر به کاهش سیاهی دور چشم می شود و پوست را نرم و صاف می کند.

رفع سیاهی دور چشم با سیب زمینی

سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین ث و بقیه مواد مغذی برای پوست است. سیب زمینی یک روشن کننده خانگی پوست به شمار می رود و منجر به کاهش تیرگی ها و چروک های پوستی می شود.

رفع سیاهی دور چشم با چای

کافئین و آنتی اکسیدان های موجود در چای، خاصیت ضد التهابی دارد و منجر به انقباض مویرگ های پوست زیر چشم می شود. تانین و آنتی اکسیدان موجود در چای سبز نیز ورم و تغییر رنگ زیر پوست چشم را کاهش می دهد. حتی قرار دادن کیسه های چای سرد به مدت ۱۵ دقیقه زیر چشم، سیاهی آن را کاهش می دهد.

رفع سیاهی دور چشم با آووکادو

این میوه که خاصیت ضد پیری دارد، غنی از پتاسیم، فیبر، اسید فولیک، ویتامین های گروه ب و ویتامین e است. استفاده آووکادو به کاهش تیرگی های پوست کمک می کند. حتی قرار دادن حلقه های آن زیر چشم و یا مخلوط کردن خمیر آووکادو با قطره های روغن بادام و قرار دادن آن دور چشم، در رفع سیاهی آن موثر است.

رفع سیاهی دور چشم با خیار

مصرف این میوه کم کالری، منجر به تنگ شدن رگ های خونی زیر چشم و کاهش ورم دور چشم می شود. خیار دارای خواص آنتی اکسیدانی میباشد و فلاونوئیدهایی مانند کوئرستین، اپیژنین، لوتئولین، و کمپفرول دارد که اثر رادیکال های آزاد را در جسم خنثی می کنند و پف و سیاهی دور چشم را از میان می برند. قرار دادن ورقه های خیار به مدت ۱۰ ت ۱۵ دقیقه دور چشم برای از میان بردن سیاهی های اطراف چشم موثر است.

رفع سیاهی دور چشم با آب

دریافت اندازه کافی آب علاوه بر حفظ رطوبت جسم به تسکین سیاهی دور چشم کمک می ‌کند. وقتی آب جسم کم میشود، به عنوان یک مکانیسم دفاعی، جسم آب ذخیره می‌کند. این ذخیره آب باعث پف کردن زیر چشم‌ ها می ‌شود. از آنجا که داخل حفره استخوانی اطراف کره چشم را چربی فرا گرفته است، با افزایش سن این چربی رفته‌ رفته بیرون می ‌زند و موجب حالت پف ‌آلود زیر چشم می ‌شود. هنگامی ‌که آب در این چربی جمع می‌شود حالت پف ‌آلود زیر چشم‌ ها تشدید می‌ گردد. پس استفاده اندازه توصیه‌شده آب (۸-۶ لیوان در روز) می‌ تواند احتباس آب در جسم را کاهش داده و پف‌ کردگی دور چشم ‌ها نیز کمتر می‌ شود.

منبع : آوای سلامت