علت خارش زیر بغل و راهکارهایی برای رفع آن

رفع خارش زیر بغل به خاطر بروز آن بستگی دارد

خارش زیر بغل گاهی بسیار آزاردهنده می شود. علت خارش زیر بغل چیست؟ در این مسئله به خاطر خارش زیر بغل پرداخته شده و راهکارهایی برای رفع آن ارائه می شود.

علت خارش زیر بغل چیست؟

عرق کردن زیر بغل یک مسئله عادی است، اما خارش زیر بغل چطور؟ خارش زیر بغل خیلی وقت ها اتفاق می افتد، برای حل این مشکل چه می کنید؟ رفع خارش زیر بغل به خاطر بروز آن بستگی دارد. در ادامه به اساسی ترین علت های خارش زیر بغل و علاوه بر آن روش های رفع آن اشاره می کنیم.

مهم ترین علت خارش زیر بغل

عطرهای مربوط به صابون ها، مواد شوینده و نرم کننده های لباس ها پوست حساس زیر بغل را تحریک می کنند. پوست زیر بغل اغلب دارای پارگی های کوچک غیر قابل مشاهده ناشی از شیو کردن است. بهتر میباشد از محصولات غیر عطری و کرم هیدروکورتیزون یک درصد استفاده کنید تا ناراحتی و زبری پوست زیر بغل برطرف شود. اگر این روش ها موثر نبودند بهتر میباشد به دنبال علت و روش های دیگری باشید.

علت پنهانی خارش زیر بغل

زیر بغل شما امکان دارد دچار عفونت قارچی شده باشد؛ در این شرایط خارش زیر بغل شبیه به خارش واژن میباشد و به همان اندازه ناراحت کننده است. برای رفع این مشکل می توانید ازداروهای ضد قارچ بدون نسخه استفاده کنید (همان داروهایی که برای رفع عفونت قارچی واژن استفاده می کنید.). اگر تا 5 روز پس از استفاده داروهای ضد قارچ خارش زیر بغل برطرف نشد، حتما به متخصص پوست مراجعه کنید.

گاهی نیز عرق کردن علت خارش زیر بغل است. زمانی که لباس زیاد پوشیده اید و وارد یک اتاق گرم می شوید، زیر بغل های شما خیلی سریع خیس می شوند. عرق کردن زیر بغل رطوبت پوست را کم می کند و باعث خشکی پوست می شود. توصیه می کنیم برای رفع این مشکل ضد عرقی را انتخاب کنید که به طور فعال می تواند جلوی عرق کردن شما را بگیرد و علاوه بر آن دارای فرمول تایید شده پزشکی باشد.

منبع: سیمرغ