نکاتی در رابطه با لیزر پوست صورت

لیزر پوست یک روش اثبات شده برای کاهش چین و چروک و از میان بردن لک‌ها است

لیزر پوست صورت یک روش اثبات شده برای کاهش چین و چروک، از میان بردن لک‌ها، جای زخم و آکنه است. اما با وجود این که لیزر کاربرد گسترده‌ای در ترمیم پوست دارد، یافتن زمان مناسب استفاده از آن کاری دشوار است. در این‌جا ما ۷ نکته اساسی که باید در مورد لیزر پوست بدانید را ذکر خواهیم کرد.

۱ ) فصل لیزر پوست

آیا می‌دانستید که پاییز به عنوان فصل لیزر در نظر گرفته می‌شود؟ از آنجا که پوست تحت لیزر به نور خورشید حساس است، بسیاری از جراحان زیبایی توصیه می‌کنند که در طول پاییز و زمستان که ساعات روز کوتاه‌تر میباشد این کار انجام شود. صرف نظر از این که چه زمانی پوست صورت را لیزر می کنید، روزانه از کرم ضد آفتاب با spf 30 یا بالاتر استفاده کنید. این کار نه تنها کمک می‌کند به نتیجه‌ی خوبی برسید بلکه از سرطان پوست و پیری زودرس نیز جلوگیری می‌کند.

۲ ) لیزر امکان دارد همراه یا بدون درد باشد

پزشکان برای کاهش درد از پمادهای بی حسی یا کیسه یخ استفاده می کنند. با این حال، احساس درد بستگی به شدت نور لیزر، عمق، اندازه محدوده‌ی تحت درمان و تحمل فرد دارد.

۳ ) لیزر کردن فقط مخصوص پوست‌های روشن نیست.

این تصور غلطی میباشد که فکر کنید لایه برداری به وسیله‌ی لیزر تنها مناسب پوست‌های روشن است. افرادی که پوست تیره دارند نیز می‌توانند پوست خود را لیزر نمایند، اما بهترین راه برای اطمینان از این که آیا می‌توانید از لیزر برای درمان پوست خود استفاده کنید یا نه، مشورت با یک متخصص پوست با تجربه است.

۴ ) روش انجام لیزر پوست صورت

این که چه کسی پوست شما را لیزر می‌کند بسیار اساسی است. اگر شخصی حرفه‌ای و با تجربه این کار را انجام دهد، قطعا پوست شما به طور چشمگیری بهبود می‌یابد در غیر این صورت می‌تواند بی‌ثمر و حتی خطرناک نیز باشد. پس انتخاب خود را بر پایه‌ی تجربه، آموزش و صلاحیت فردی قرار دهید.

۵ ) پزشک خود را در جریان داروهایی که استفاده می‌کنید، قرار دهید.

همیشه پزشک خود را از داروهایی که استفاده می‌کنید باخبر کنید. به عنوان مثال داروهای ضد آکنه می‌توانند از بهبود زخم‌های لیزر جلوگیری کنند. آسپرین‌ها می‌توانند خونریزی بعد از عمل را افزایش دهند.

۶ ) دوره درمان خود را کامل کنید.

با این که در بعضی از موارد تنها نیاز به یک مرحله لیزر است، مواردی نیز وجود دارد که برای رسیدن به یک نتیجه‌ی مطلوب نیاز به چند جلسه لیزر بدون وقفه است.

۷ ) بسته به نوع لیزر پوست صورت، دوره استراحت متفاوت است.

اگر چه درمان لیزری در دسته بندی درمان‌های غیر جراحی در نظر گرفته شده است، اما همه‌ی آن‌ها نیز بدون دوره استراحت نیستند. زمان بهبودی، بسته به نوع لیزر استفاده شده و اندازه سلامت فرد، متفاوت است. این به این معنی نیست که باید در خانه بمانید، فقط بدین معنی میباشد که پوست شما بسیار حساس میباشد و باید فعالیت‌های خود را طوری تغییر دهید تا از امکان بروز عفونت جلوگیری شود.

اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و قصد دارید لیزر پوست صورت انجام دهید حتما به موارد بالا توجه داشته باشید و مهم‌تر از همه به یک پزشک ماهر پوست مراجعه کنید.

منبع: بانوی شهر