5 توصیه متخصصان پوست برای داشتن پوستی سالم و زیبا

نخستین نکته برای داشتن پوست سالم پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم است

اگر تمایل به داشتن پوست سالم دارید باید 5 توصیه اساسی را رعایت کنید؛ نکاتی که به راحتی می‌تواند شادابی و جوانی پوست شما را تضمین کند.

_ نخستین نکته برای داشتن پوست سالم پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم است، به عبارت دیگر اشعه ماوراء بنفش که در نور خورشید و لامپ‌های کم‌مصرف وجود دارد که برای پوست مضر است.

وی در ادامه گفت: نور اشعه ماوراء بنفش باعث شکستن الیافت پوست انسان می‌شود؛ به طور مثال اگر به مادربزرگ خود بنگریم، ناحیه گردن او از صورتش جوان‌تر میباشد و این مورد به علت اشعه ماوراءبنفش میباشد که به طور مستقیم با ناحیه صورت برخورد داشته، همچنیننواحی گردن به علت پنهان بودن از نور، جوان مانده است.

_ رضوانی گفت: دومین نکته اساسی در مراقبت از پوست، پرهیز از قرار گرفتن در معرض دود است؛ به عبارت دیگر حالت‌های کاهش اکسیژن برای خون می‌تواند بر پوست که بزرگ‌ترین عضو جسم است، تاثیر گذارد. در نتیجه افرادی که در معرض آلودگی هوا، سیگار و درکل مواد دخانی هستند، پوست‌شان زود تر از دیگران پیر می‌شود.

_ او سومین راه برای حفظ سلامتی پوست را استفاده از میوه و سبزیجات تازه به علت وجود ویتامین آنها دانست و افزود: استفاده ویتامین‌ها به خاطر وجود املاح مناسب و آنتی‌اکسیدانی، از تولید عناصر ضدسلولی جلوگیری کرده و به شادابی پوست کمک می‌کند.

_ او نوشیدن آب به اندازه کافی را چهارمین راه برای داشتن پوستی مناسب عنوان کرد و افزود: افرادی که در طول شبانه روز آب به‌اندازه کافی می‌نوشند، پوست سالم‌تری دارند.

_ رضوانی در پایان گفت: ورزش عاملی اساسی در سلامت جسم میباشد که علاوه بر تنظیم وضعیت گردش خون، حفاظت از پوست را نیز انجام می‌دهد.

منبع : farsnews.com